Piękno lnu

LEN jako naturalna tkanina świetnie nadaje się na wszelkiego typu odzież oraz doskonale sprawdza się we wnętrzach, przydając im naturalnego blasku.

Różnorodność barw, splotów i grubości lnu, stwarzają nieograniczone możliwości jego wykorzystania. Przezroczyste siatki lniane, gładkie i cienkie lny, grubsze o fakturze supełkowej czy lny żakardowe,  proponowane w szerokiej gamie kolorów i wzorów,  przełamują stereotypowe myślenie o lnie. Obecnie stosowane, nowoczesne technologie produkcji sprawiają, że jest miękki i miły w dotyku. Niektóre rodzaje tkaniny lnianej nie wymagają prasowania, po praniu wystarczy nadać im właściwą formę i wysuszyć.

Tę właściwość posiadają super miękkie oraz krepowane lny.

Nowoczesne wykończenie powoduje, że wszystkie rodzaje tkaniny lnianej gniotą się w mniejszym stopniu. Ale prawdziwe piękno lnu tkwi właśnie w jego szlachetnej, lekko pofałdowanej fakturze, która jest jego wizytówką.

Właściwie jedyną wadą tej pięknej tkaniny jest jej cena, ale biorąc pod uwagę  walory użytkowe i trwałość, warto tę cenę zapłacić. Włókna lniane są bardzo mocne, dlatego też  wyroby z tkaniny lnianej są długowieczne. Odpowiednio użytkowane, służą nam długie lata, nie tracąc swojego naturalnego piękna.

Olga2 530

miękki len pościelowy z bawełnianą koronką

IMG_2803 IMG_3242

siatka lniana

IMG_2848

len żakardowy

_DSC5865

Gładki i cienki len koszulowy

IMG_3263

Len krepowany

IMG_3253

Gruby len o fakturze supełkowej